İletişim, Destek ve Müşteri ilişkileri
Kurumsal teklif alın
Eğitim Takvimi
Sosyal Ağlar

 

TRAKYA TEKSTİL BULUŞMALARI: Tekstilde Yeni Ufuklar Sempozyumunu Gerçekleştirdik

Hayatımızın her aşamasını kuşatan tekstil, yüksek performanslı ve akıllı tekstil ürünlerinin laboratuvarlardan çıkıp, gündelik yaşamımıza girmesiyle birlikte yepyeni bir boyut kazanmaktadır. Buhar gücünün tezgahlara aplikasyonu ile sanayi devrimine, jakar mekanizması ile bilgisayar teknolojisine öncülük eden tekstil, günümüzde ihtiyaç duyulan ileri malzemeleri üreten bir sektöre dönüşmektedir. Bu çerçevede gerek üretim teknolojileri,  gerekse ürünlerdeki son gelişmeleri yakından izlemek daha da önem kazanmıştır. 

Bu amaçla, ülkemizin en önemli tekstil üretim üslerinden Trakya Bölgemizde; üretici, tedarikçi ve araştırmacıları düzenli olarak bir araya getirecek interaktif bir etkinliği başlatmak istedik. Trakya Tekstil Buluşmaları-TEXTEB adını verdiğimiz etkinlik dizimizi, 23 Mayıs 2017 tarihinde Çorlu Hilton Garden Inn Otel’de düzenleyeceğimiz “Tekstilde Yeni Ufuklar” temalı organizasyonla başlattık.

Tekstil proses ve malzemelerindeki son gelişme ve eğilimlerin paylaşıldığı   TEXTEB 2017 Sempozyumuna gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Etkinlikte sunulan konuşmacılarımız tarafından paylaşımına izin verilen bildirileri aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Techtextil 2017 Işığında Teknik  ve Akıllı Tekstillerde Son Gelişmeler    Prof. Dr. Özer GÖKTEPE, NKÜ Tekstil Müh. Bölümü

Kamu Gözüyle Tekirdağ Tekstil Sektörü  Fahrettin AKÇAL, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü

 

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Özer GÖKTEPE